Menighedsrådene og personaler

Magleby

Menighedsrådsformand
Medlem af Kirke- og Kirkegårdsudvalget
Jens Schrøder
tlf.:  51 55 34 33
mail: kesojegi@post4.tele.dk

Kasserer
Kontaktperson
Medlem af aktivitetsudvalget
Vibeke Deleuran
tlf.: 23 96 29 90
mail: vibekedeleuran@godmail.dk 

Formand for valgbestyrelsen
Kirkeværge
Medlem af præstegårdsudvalget

Flemming Thomsen
tlf.: 40 37 00 21
mail: flemming@mafe.dk

Sekretær
Kirsten Criddle
tlf. 51 85 90 39
mail: criddle@vip.cypercity.dk

Regnskabsfører
Kaj Christoffersen
tlf.: 62 56 10 35 / 51 33 10 35
mail: doka@christoffersen.mail.dk 

Graver
René Jespersen
tlf.: 30 31 59 32 
mail: renejespersen@outlook.dk

mail: maglebykirkegaard@outlook.dk

Kirkesanger
Rene Chetronoch
tlf.: 54 31 83 12 / 27 11 05 44
mail: chetnonoch@gmail.com

Bagenkop

Menighedsrådsformand
Medlem af Kirke- og Kirkegårdsudvalget
Medlem af aktivitetsudvalget
Dorte Grabetin
tlf.:  23 81 95 33
mail: dg@brevision.dk 

Næstformand
Kirkeværge

Medlem af præstegårdsudvalget 
Tove Egemose
tlf.: 62 56 16 74 / 30 63 44 76
mail: tove.52@live.dk
 

Formand for valgbestyrelsen
Kontaktperson

Christina Theodorsen
tlf.: 62 56 28 26 / 24 94 01 69
mail: kontaktperson.bagenkop@gmail.com

Kasserer
Medlem af præstegårdsudvalget
Tina Maria Nielsen
tlf.: 62 56 22 27 / 51 33 73 39
mail: tina.ivan.ida.iben@gmail.com 

Sekretær
Medlem af aktivitetsudvalget
Lea Egemose
tlf. 24 21 46 48
mail: leaegmose84@gmail.com  

Regnskabsfører
Kaj Christoffersen
tlf.: 62 56 10 35 / 51 33 10 35
mail: doka@christoffersen.mail.dk   

Graver
Peder Kølle
tlf.: 21 14 30 51
mail: peder.koelle@icloud.com

Gravermedhjælper
Ellen Frederiksen
tlf.: 
mail:

 

 

Tryggelev - Fodslette

Menighedsrådsformand
Medlem af Kirke- og Kirkegårdsudvalget
Medlem af valgbestyrelsen
Helge Dinesen
tlf.:  24 94 21 16
mail: janehelgedinesen@gmail.com

Næstformand
Kirkeværge

Medlem af kirkegårdsudvalget 
Anne Toftemann Knudsen
tlf.: 31 24 81 66
mail: annetoftemann4@gmail.com
 

Kasserer
Regnskabsfører

Formand for valgbestyrelsen
Medlem af kirke- og kirkegårdsudvalget
Kaj Christoffersen
tlf.: 62 56 10 35 / 51 33 10 35
mail: doka@christoffersen.mail.dk  

Sekretær
Medlem af aktivitetsudvalget
Medlem af kirke- og kirkegårdsudvalget
Medlem af præstegårdsudvalget
Freja Alice Mie Skov
tlf. 42 43 62 68
mail: freja@mamavita.dk 

Kontaktperson
Medlem af aktivitetsudvalget
Medlem af kirkegårdsudvalget
Melem af præstegårdsudvalget 
Doris Christoffersen
tlf.: 62 56 10 35 / 51 37 02 83
mail: doris.i.christoffersen@gmail.com

Graver
Willy Edvardsen
tlf.: 20 61 93 09
mail: mose.udfl@gmail.com 

mail: tryggelevkirke@mail.dk

 

Kirkesanger
Randi Christoffersen
tlf.: 30 23 90 63
mail: randic1979@gmail.com

Organist
Bo Valentin Petersen
tlf.: 62 56 20 76 / 30 42 91 90
mail: bo.v.p@mail.com